Протипоказання до КТ

 

ПІД ЧАС ЗАПИСУ НАДАЙТЕ НАШИМ СПІВРОБІТНИКАМ ІНФОРМАЦІЮ ЯКЩО:

 • у Вашому організмі є будь-які імпланти чи металеві предмети (кардіостимулятор, металевий суглобовий протез, штучний серцевий клапан, електронні імпланти середнього вуха, металеві конструкції після операцій та травм, уламки та кулі після поранень, інше);
 • Вам проводили нейрохірургічні операції з накладанням кліпс;
 • Вам наклали гіпсову пов’язку;
 • у Вас були випадки пошкодження очей сторонніми предметами;
 • у Вас є татуаж;
 • Ви користуєтесь пластиром з ліками;
 • Ви страждаєте на: важку алергію на будь-що (шок, набряк Квінке, інше); захворювання нирок; ниркову недостатність; тиреотоксикоз/гіпертиреоз;
 • у Вас вкрай важкий загальний стан;
 • у Вас під час КТ чи МРТ була алергічна реакція на застосування контрастного засобу;
 • Вам проводили дослідження з барієм чи іншими контрастними засобами менше, ніж 3 доби тому;
 • Ви вагітна; годуєте дитину грудьми; пацієнтом є дитина;
 • Вас турбує перебування в обмеженому просторі;
 • Ваша вага перевищує 110 кг

Зверніть увагу! Деякі стани або наявні сторонні імплантовані в тіло предмети можуть бути абсолютним обмеженням до проведення обстеження.

 

Обов’язково попередьте нашого співробітника щодо наявності у Вас результатів попередніх досліджень та іншої медичної документації.

Якщо у вас виникли питання, телефонуйте нам.

Зателефонувати мені

ПІДГОТОВКА ДО КТ

 

На КТ дослідження необхідно взяти з собою:

 1. 1. Результати попередніх досліджень (CD диски попередньо виконаних КТ/МРТ досліджень) та іншу медичну документацію, що відображає історію хвороби (післяопераційні виписки, консультаційні висновки тощо). При необхідності це може допомогти зробити найбільш точний висновок Вашого дослідження.
  *Надана медична документація невідповідної якості – не береться до уваги.
 2. 2. Документ, що посвідчує особу (паспорт, посвідчення водія тощо).
 3. 3. Направлення від лікаря із зазначенням зони дослідження та клінічної задачі.

Підготовка до КТ з контрастним засобом

 1. 1. Здати аналіз крові на креатинін та повідомити нам його результат по телефону. Взяти роздрукований результат аналізу в діагностичний центр (термін дійсності аналізу – 30 днів, якщо після здачі не проводили обстеження з контрастом, якщо проводили – необхідно здати новий).
 2. 2. За 4 години до обстеження виключити вживання твердої їжі.
 3. 3. За 2 години до КТ з контрастом необхідно повільно випити до 1,5 л негазованої води, в день проведення КТ не обмежувати вживання рідини.

Підготовка до КТ органів черевної порожнини, жовчовивідних протоків, нирок та наднирників, малого таза, сечовидільної системи

 1. 1. Перед дослідженням не вживати чорний хліб, бобові продукти, сирі овочі та фрукти, молочні продукти.
 2. 2. Тренувати затримувати дихання на вдиху впродовж 20 секунд.
 3. 3. Ввечері перед обстеженням очистити пряму кишку мікроклізмою «Норголакс» або аналогічною

Підготовка до КТ органів черевної порожнини з ентерографією

 1. 1. Придбати 1 пакет препарату («Діагнол» або «Фортранс»).
 2. 2. Перед дослідженням не вживати чорний хліб, бобові продукти, сирі овочі та фрукти, молочні продукти.
 3. 3. Напередодні можлива легка вечеря.
 4. 4. В день дослідження вранці не вживати їжу, вживання рідини не обмежувати.
 5. 5. Прихід в діагностичний центр за 40-60 хвилин до дослідження. Випити впродовж цього часу розведений в 1,5 л ПРОХОЛОДНОЇ (легше вживати) води 1 пакет препарату (намагаючись утримати випите у кишківнику).
 6. 6. Через 1-1,5 години після дослідження слід очікувати полегшувального ефекту від випитої рідини, тому необхідно спланувати маршрут на роботу/додому після дослідження, щоб не опинитись у неприємній ситуації.

 

Підготовка до КТ органів черевної порожнини з колонографією

 1. 1. Придбати 3 пакети препарату («Діагнол» або «Фортранс»).
 2. 2. Перед дослідженням не вживати чорний хліб, бобові продукти, сирі овочі та фрукти, молочні продукти.
 3. 3. Напередодні можлива легка вечеря.
 4. 4. 1-й пакет препарату розвести в 1 л ПРОХОЛОДНОЇ (легше вживати) води та випити у часовий проміжок з 18:00 до 19:00 напередодні дня дослідження.
 5. 5. 2-й пакет розвести в 1 л ПРОХОЛОДНОЇ (легше вживати) води та випити у часовий проміжок з 20:00 до 21:00.
 6. 6. Після вживання розчинів можливо буде потрібно спорожнити кишківник (час настання та тривалість проносного ефекту індивідуальний).
 7. 7. В день дослідження вранці не вживати їжу, вживання рідини не обмежувати.
 8. 8. Прихід в ДЦ за 1-1,5 години до дослідження. Випити впродовж цього часу розведений в 1,5 л води 3-й пакет препарату (намагаючись утримати випите у кишківнику).
 9. 9. Через 1-1,5 години після дослідження слід очікувати полегшувального ефекту від випитої рідини, тому необхідно спланувати маршрут на роботу/додому після дослідження, щоб не опинитись у неприємній ситуації.

 

Якщо у вас виникли питання, телефонуйте нам.

Зателефонувати мені

Як проводиться КТ

 

Під час запису Вам повідомлять час прибуття. Це час початку реєстрації, а не початку сканування, тому приходити раніше не потрібно (окрім КТ ОЧП з ентерографією та КТ ОЧП з колонографією).

 

По прибуттю, підійдіть до рецепції та зареєструйтеся.

 

Наші адміністратори проведуть стандартне анкетування та запитають, чи маєте Ви попередні результати обстежень та іншу медичну документацію.

 

Надайте попередні результати досліджень (УЗД, КТ, МРТ) та іншу медичну документацію, якщо вона є.
Далі Вас запросять у роздягальню, де ви зможете детальніше розповісти про свої скарги та залишити свої речі на час дослідження.

 

Наш співробітник проведе додаткове опитування щодо ваших скарг та зони обстеження.

 

Перед дослідженням зніміть та залиште у сейфі усі металеві й електронні предмети: телефон, прикраси, слуховий апарат, шпильки, годинник, електронні картки, монети, зйомні зубні протези.

 

У кабінеті сканування медсестри допоможуть Вам лягти на стіл. Стіл томографа переміщуватиметься доти, доки обстежувана частина тіла не опиниться в апараті. Більша частина вашого тіла перебуватиме поза апаратом.

 

У процесі дослідження ви можете відчувати незначне тепло і поколювання.

 

Намагайтеся не нервувати, пам’ятайте, що обстеження безпечне для вашого організму. Під час дослідження за вами постійно наглядатиме наш медичний персонал. Якщо вам проводять КТ з використанням контрастної речовини, вас супроводжуватиме кваліфікований лікар-анестезіолог, який надасть усю необхідну підтримку.

 

Для отримання якісного зображення потрібно під час обстеження лежати, не рухаючись, дихати спокійно та чітко виконувати вказівки персоналу – це зменшить час перебування в апараті.

 

Після сканування Вам допоможуть встати та проведуть у роздягальню, де Ви залишали речі.

 

Якщо у вас виникли питання, телефонуйте нам.

Зателефонувати мені

Отримання результатів КТ діагностики

 

!!! Дані КТ-дослідження не є клінічним діагнозом. Ви маєте передати результати дослідження вашому лікарю, який надасть роз’яснення і встановить остаточний діагноз.

 

Що відбувається під час Вашого перебування в діагностичних центрах і скільки часу треба запланувати на діагностику?

 

  Процес дослідження в діагностичному центрі можна умовно розділити на 2 частини:

 1. 1. До сканування. Процедури до сканування займають близько 30 хвилин при КТ без контрасту та близько 1 години при КТ з внутрішньовенним контрастуванням. У цей час відбувається оформлення документів, підготовка пацієнта та обладнання, обстеження.
 2. 2. Після сканування. Процедури після сканування теж займають певний час. Лікар-рентгенолог отримує від 100 до тисячі зображень, які необхідно ретельно передивитися, порівняти, за необхідності залучити інших рентгенологів (або доуточнити інформацію у Вашого куруючого лікаря), відібрати найбільш інформативні зображення для формування плівки, сформувати опис та висновок за дослідженням. Цей етап може зайняти від 1 години до кількох днів.

 

У складних випадках, якщо є потреба у проведенні консиліуму лікарів, висновок видається через кілька днів, про що Вас обов’язково попередять.

 

  Протягом 60 днів з дати дослідження ви можете замовити:

 • запис результатів діагностики на CD/DVD диск або флеш-носій
 • друк висновку та плівки у звичайному форматі або у форматі для збереження в історії хвороби (20 см х 25 см)
 • доставку Новою Поштою

 

Результати дослідження в електронному вигляді, які включають висновок, віртуальну плівку та архів з повним набором зображень з диску, є безкоштовними та надсилаються автоматично на верифікований е-mail. Термін дії посилання на повний пакет результатів складає 14 днів. Не забудьте завантажити та зберегти результати своєчасно.

 

Для отримання оригіналів результатів у центрі Вам або Вашій довіреній особі необхідно надати квитанцію про оплату та документ, що посвідчує особу.

 

Видача архівних результатів є платною послугою та можлива за умови їх збереження (погоджується індивідуально).

 


Якщо у вас виникли питання, телефонуйте нам.

Зателефонувати мені
Вгору

Зворотній зв'язок

Тут ви можете залишити свій відгук (побажання, зауваження). Будемо вдячні за розгорнуту відповідь (де це доречно),  а також якщо Ви залишите свої контакти, щоб ми могли зв'язатися з Вами при необхідності

Заповніть форму

І ми передзвонимо Вам

Запис на МРТ Запис на КТ Запис на Рентген Замовити дзвінок +380443923393